piątek, 24 stycznia 2014

Gigowa Polecajka: Defeater w Hydrozagadce.

Już w najbliższy wtorek fani smutnego, brudnego grania będą mieli nie lada uciechę, bowiem w stołecznym klubie Hydrozagadka zagrają cztery świetne zespoły. Gwiazdą wieczoru będzie bostońska formacja Defeater. Razem z nimi na scenie staną Caspian, Landscapes oraz Goodtime Boys.

Defeater to zespół, który już od kilku lat świetnie się spisuje na scenie współczesnego hardcore'u. Swój świetny styl zawdzięczają przede wszystkim korzeniom, czerpiąc to, co najlepsze od klasyków bostońskiego grania, co łączą ze swoim charakterystycznym, dramatycznym klimatem oraz odrobiną metalcore'owych naleciałości. Zespół gra mocno, ale nie przeszkadzają im melodyjne, łapiące za serce kompozycje. Wokalista Derek Archambault świetnie łączy część instrumentalną ze swoim śpiewem, nie bawiąc się przy tym w boysbandowe przyśpiewki, ani też nie przesadza z nadmiernym wydzieraniem się. Jedynie czasem daje upust swojemu talentowi wokalnemu, tak jak to zrobił na drugim albumie, gdzie nagrał z kolegami trzy bardzo dobre akustyczne utwory. Ostatnią jak dotąd płytą formacji jest Letters Home, krążek, który przez wielu uważany jest za jeden z najlepszych i najpopularniejszych post-hardcore'owych albumów wydanych w 2013 roku. To z okazji promocji tej płyty będziemy mieli okazję zobaczyć Defeater w Polsce. Na trasę zespół zaprosił trzy inne zespoły, które jako headlinerzy mogłyby wypełnić niejeden klub. Są nimi post-rockowy Caspian, hardcore'owy Landscapes oraz emo-punkowy Goodtime Boys.

Caspian to jeden z najważniejszych post-rockowych zespołów ostatnich paru lat. Ich produkcje są niezwykle dopracowane i ujmują klimatem pomimo braku wokalu. Ich pierwszy album, The Four Trees, został uznany post-rockowym albumem roku w 2007, a wydana trzy lata później druga płyta Tertia pozwoliła grupie na stałe dołączyć do czołówki gatunku.

Landscapes to zespół grający tak zwany modern hardcore. Pochodzą z Somerset w Wielkiej Brytanii. Na swoim koncie mają jedną epkę oraz wydany w 2012 roku album Life Gone Wrong. Wydaje się, że idealnie pasują do supportowania takiego zespołu jak Defeater. Charakteryzują ich smutne, pełne emocji, melodyjne dźwięki wymieszanie z bezpardonowym brudnym graniem.  

Goodtime Boys to kwintet z Cardiff, określający swój styl jako emo-punk. W swojej karierze supportowali takie kapele jak Loma Prieta, Oathbreaker, More Than Life czy Sick Of It All. Mają na swoim koncie parę dobrych epek oraz split z Self Defense Family. W 2014 ma ukazać się ich pierwszy pełnowymiarowy album.

Link do strony z wydarzeniem na Facebooku.
Tu kupicie bilety online.

Organizatorem koncertu jest agencja Post-Rock PL

Wojciech Irzyk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.