Cafe Kulturalna ponownie w tym miesiącu stanie się mekką fanów niszowej elektroniki. Po występie Sun Glitters przyszedł czas na Loscila.
Reprezentant uznanej chicagowskiej oficyny Kranky przyjedzie do Warszawy w ramach swojej europejskiej trasy (odwiedzi Londyn, Glasgow, Metz czy Brukselę). Scott Morgan to bez wątpienia ważna postać w muzycznym świecie - występuje z Danem Bejarem w grupie Destroyer i od ponad dziesięciu lat nagrywa jedne z lepszych ambientowych kompozycji (właśnie jako Loscil). Od 2001 roku związany z Kranky Records, na swoim koncie ma osiem długogrających albumów, kilka epek i gościnnych udziałów na innych produkacjach. W ubiegłym roku wydał Sketches From New Brighton, nad którym zachwycali się recenzenci "The 405", "Tiny Mix Tapes", "Dusted Magazine", a wystarczy tylko wspomnieć, że pochodzące z 2002 roki Submers otrzymało na Pitchforku wysoką notę "8". Loscil, poza dobrą prasą, ma też jeden ważny atut - jego kawałki potrafią dotrzeć do słuchacza i pobawić się na jego emocjach, a występy to prawdziwa podróż do wnętrza wyobraźni. Na ogół nie zawodzi, więc na The Dark Side of Warsaw nie powinno być inaczej.
Oprócz gwiazdy wieczoru w Cafe Kulturalna wystąpi też pokaźna reprezentacja rodzimych artystów. 23 marca nowe nagrania zaprezentuje Lutto Lento - dj i właściciel wytwórni Sangoplasmo Records - który 11 marca wydał nakładem Jehu & Chinaman (UK) album Partitions.
Ponadto Kulturalna ugości także Bionulora, aktora teatralnego, ambientowego producenta, kompozytora muzyki do sztuk teatralnych i miłośnika składania, przycinania, powielania i samplowania przeróżnych dźwięków, jakie Sebastianowi Banaszczykowi się tylko napatoczą.
Rodzimym akcentem będą także występy dwóch Piotrów - Cisaka (Kepa Yew) oraz Dąbrowskiego (Ptr1). Pierwszy związanych jest z krakowską rozgłośnią Radiofonia, w której promuje młode talenty elektroniczne. Sam również tworzy muzykę, a Kepa Yew można było oglądać (i słuchać) na Audioriver czy Ambient Park 2012. W tym roku planuje wydanie płyty, która ukaże się nakładem Cronica Electronica (Portugalia). Drugi z wymienionych Piotrów, Ptr1, to fan mroczniejszej odsłony elektroniki - w jego nagraniach usłyszeć można sporo dubowo-ambientowych brzmień okraszonych przesterowanymi gitarami, mocnym basem i ogólną mieszanką wielu gatunków muzycznych. Nagrywa dla takich labeli jak Crude Records (CAN) i Loveless
Records (USA).
Start drugiej edycji The Dark Side of Warsaw koło godziny 22. Bilety można kupować poprzez fanpage organizatora (specjalna aplikacja na Facebooku) oraz za pośrednictwem sklepu ekobilet.pl.
Piotr Strzemieczny
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Zostaw wiadomość.